Tpha?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11564675039 cu 4 ani in urma.

In saptamana 35 de sarcina la TPHA cantitativ am obtinut urmatorul rezultat: 1/80++ 1/160+ 1/320+/- 1/640-. VDRL cantitativ este negativ. Va rog ajutati-ma cu un raspuns... este sifilis? Sunt la a patra sarcina si niciodata nu am avut aceste rezultate... la inceputul sarcinii,la 10 sau 11 saptamani,rezultatul a iesit negativ... cum se poate acum sa fie pozitiv?

Raspunsuri (2)

Utilizator11564675039

acum 4 ani

Va rog,chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un raspuns??

Utilizator11574003363

acum 4 ani

Eu la fel am făcut aceste analize în săptămâna 38 de sarcina la fel a ieșit și la mine am așteptat am nascut și copilul nu a avut nimic.. După naștere la 10 luni am făcut iar analize vdrl si a ieșit negativ