test de sarcina

Boli cu transmitere sexuala

Postata de bibilica cu 14 ani in urma.

acum cateva ore am avut contactul sexual neprotejat.. as vrea sa stiu daca pot cumpara acum un test si sa-l si fac? se poate sa-mi spuneti va rog cum sa procedez!! multumesc

Raspunsuri (4)

irinuca

acum 14 ani

daca vrei sa ramai insarcinata poti afla peste 10 zile, un test nu iese mai devreme de 7 zile

Maria C

acum 14 ani

Nu are rost sa-ti cumperi testul de sarcina acum pentru ca nu-ti va iesi daca ai ramas sau nu insarcinata. Daca de curand ai avut contactul sexual, testul de sarcina il poti cumpara peste doua saptamani sau iti poti face un test de sange la o clinica, care iti va confirma mult mai de vreme daca ai ramas sau nu insarcinata.
Testul de sange poate fi facut la 6-7 zile. Pe viitor incarca sa te protejezi, sunt numeroase metode se protejare. Numai bine!

ioan

acum 14 ani

ce chestii intrebi si tu, mai ia si citeste inainte cum se fac testele alea, dupa cat timp

nicoleta

acum 14 ani

nui ceia ce vreau