sculament sau?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de sergiu19125928 cu 14 ani in urma.

\buna ziua,am o problema,am avut o scurgere acum cateva luni de culoare deschisa ,transparetnta chiar dupa un contact sex cu un barbat,mai precis acum 5 luni,si acum a reaparut dar culoare sa schimbat in galben verzui,si nu am dureri sau usturimi,dar cantitativ este mult,si in tot cursul zilei.sunt in tratament cu metronidazol in ziua a 3 si am luat cate 2 pastile de 4 ori pe zi,dar nici acum nu simt un efect ,ce ma sfatuiti sa iau fara sa merg la o recoltare,sau ce credeti ca este.
multumesc

Raspunsuri (8)

mikmok

acum 14 ani

Buna Sergiu,

Mai mult ca sigur ai Gonoreea (blenoragia). Daca nu vei merge la un control nu-ti va trece aceasta infectie de care suferi.

Secretia uretrala galben-verzuie este asociata cu senzatia de arsura si durere in timpul mictiunii.

Mergi la medic cat mai repede daca vrei sa scapi de usturime si durere.

Bafta si ai grija cu cine te culci pe viitor!!!

raluca

acum 14 ani

Este destul se seriosa aceasta infectie pe care o ai. Mergi la medic pentru a scapa de infectie, n-ai cum sa o tratezi de unul singur acasa.
Uite mai multe detalii poti citi si te vei convinge singur.
//sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/gonoreea-sau-blenoragia_1037

Multa sanatate!

ionut

acum 14 ani

ai boala fraier ai inceput de sfarsit cam in 6 zile dai coltul si io am avut dar mam reincarnat:)))

oana

acum 13 ani

nu stiu fata sincer da asa am si eu sculament

cristy

acum 13 ani

buna zuia cine a avut sculament cum se trareaza k e rusine de mers la medic

alex

acum 8 ani

si daca nu faci tratament se poate intampla ceva grav
De exempru eu am sculament,Se poate intampla ceva !!

potarniche giorgian

acum 13 ani

buna ziua am o rugaminte la dmnv,,am sculament si nu mai stiu ku ke sa ma mai tratez,,ami puteti spune ce sa iau sa-mi treaca si mie odata

andrei

acum 12 ani

dac ai luat tratament pentru sculament si nu ti-a trecut ce poti face?