Mancarime inghinala ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11584024639 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu o problema care persista de cateva luni(4-5).
La baza penisului si pe testicule am o mancarime ce dispare pentru cateva zile dupa ce ma epilez, apoi apare din nou.
Pielea pare un pic mai lucioasa in zona respectiva si este mai sensibila decat de obicei, parand chiar un pic subtiata, adica se cunosc mai usor vasele de sange.
Am fost la 2 medici dermatologi dar nu s-a ameliorat nimic, fiecare dintre ei punand alt diagnostic. Am urmat tratamentele dupa cum au fost prescrise dar nu au dat resultate.Tin sa precizez ca la primul medic am fost diagonsticat cu Eritrasma iar cel de-al doilea cu Foliculita .
De asemenea, intampin problema pe parcursul zilei, pana seara cand fac dus ameliorandu-se putin.
As dori sa stiu ce problema ar putea fi.
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/tot-ce-trebuie-stiut-despre-mancarimile-din-zona-inghinala_17943

Utilizator11586525273

acum 4 ani

Se usucă și cade piele uscată...se formeaza coajă?

Catalin

acum un an

Da,la mine este la fel.