Klebsiella pneumonaie?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Alexandra cu un an in urma.

Buna ziua!!Am o acnee urâta pe fața de 2ani tot m-am căutat sa văd ce se întâmpla din păcate medici m-au tratat ca pe orice acnee fara rezultat.Am făcut analiza purulentă direct din plagă a unui Cos și răspunsul a venit:Klebsiella pneumonaie!!am început tratament cu augumentin 10 zile apoi pauza 10 zile după care voi începe 7 zile un alt antibiotic schema făcută de care medicul dermatolog…vreau sa știu dacă voi scapă de acest microb?!si dacă îmi voi recapătă tenul de alta data?!in urma cu doi anima fost spitalizata la secția de terapie intensiva o seara și după aceea zi ușor ușor fara să-mi dau seama am început sa ma umplu pur și simplu de cosuri care in tot timpul ele apăreau de pe o zi pe alta.Sunt stresată nu știu dacă este un microb periculos?!ce trebuie sa fac după tratament ce analize sa fac sa văd daca sunt ok.va multumesc🥲🤗

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Acneea/acneea-vulgara_1337

Jardă Lăcrămioara

acum 10 luni

Bună dimineața. Cum sunteți acum?