Ingrijoarea !!!!!!?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11698245667 cu 6 luni in urma.

Am avut contact sexual protejat și oral protejat și după o zi mi-a apărut asta pe capul penisului

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Daca observati schimbari neobisnuite in zona genitala dupa un act sexual, este indicat sa cereti sfatul unui medic.

Pot exista mai multe motive pentru modificarile sau simptomele neobisnuite in zona genitala, cum ar fi iritatii, alergii la latexul prezervativelor sau la lubrifiantul folosit, infectii fungice sau bacteriene, boli cu transmitere sexuala (BTS) sau alte probleme de sanatate. Un medic va poate ajuta sa identificati cauza si sa va ofere recomandari sau tratamentul necesar.

Este intotdeauna recomandat sa utilizati protectie adecvata in timpul actului sexual si sa acordati atentie semnelor sau simptomelor neobisnuite care apar dupa aceea, astfel incat sa puteti cere ajutor medical in mod prompt daca este necesar. Nu ezitati sa consultati un medic pentru evaluare si sfaturi medicale adecvate in situatii de acest gen.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/cauzele-aparitiei-punctelor-petelor-rosii-de-la-nivelul-penisului_17958