herpes genital

Boli cu transmitere sexuala

Postata de s_eliasde cu 14 ani in urma.

am contactat herpes genital si viata mea sa schimbat,as vrea sa cunosc pesoane de gen feminin care sufera si ele de aceasta boala asa putem avea o viata reletiv normala

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Din cate stiu, nu exista nici un fel de tratament care sa duca la vindecarea definitiva - infectia herpetica este incurabila - singurul lucru ce poate fi facut este sa actionezi asupra leziunilor in momentele de puseu.

Tratamentul este oral, sub forma pastile sau extern, prin folosirea unui unguent. Numai bine

Eu_Cris

acum 14 ani

Buna!

Din pacate ma confrunt cu aceasta problema de un an de zile. La inceput m-am speriat pt. ca nu stiam ce am, facusem analizele la sange, urina, coprocultura, ginecologice....degeaba.....medicul de familie mi-a recomandat sa fac un test la Victor Babes pentru Herpes, testul a iesit pozitiv...herpes genital. Din discutiile cu medici diferiti si din cate am mai observat eu in acest an de zile, nu exista deocamdata remediu pentru herpes. Din cate am inteles si in cazul unei nasteri, ar trebui cezariana si nu o nastere normala pentru ca sunt riscuri foarte mari atat pentru copil cat si pentru mama. Si mai rau este ca recidiveaza.....si cred ca un un factor principal favorabil recidivelor este stresul, oboseala, restul....se cunosc....cam atat..in rest multa sanatate tuturor!

Eu_Cris

acum 14 ani

Cat despre tratament ce sa va spun? Comprimatele Aciclovir nu fac decat sa amelioreze simptomele pana la urmatoarea recidiva. Unguentul Zovirax este mult mai bun decat unguentul Acilovir. Am mai incercat fel si fel de ceaiuri si creme naturiste, cea mai buna fiind o crema care se gaseste la Plafar se numeste Unguent cu extract de galbenele, coada soricelului si tataneasa. Numai bine!

bogdan

acum 11 ani

Tratament naturist pentru herpes genital ! Rezultate uimitoare cu bani putini ! [email protected]

Bogdan

acum 7 ani

Doresc sa cunosc femeie, purtatoare hsv. Profilul meu:

http://www.sentimente.ro/#profile/bogdan_sand