Gardnerella Vaginalis - Riscuri De Transmisie?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de UnAnonim cu 4 ani in urma.

Buna seara,

Exista riscuri de transmisie a Gardnerella Vaginalis de la o femeie la un barbat?

In cazul meu, e vorba de contact sexual cu o femeie careia se pare ca i-a iesit cam acum o luna si jumatate la analize aceasta Gardnerella Vaginalis.

Cel mai probabil s-a tratat intre timp, dar m-ar interesa totusi riscurile in caz ca..
Contactul normal a fost protejat, cu foarte putin contact direct pe partea superficiala, iar oralul a fost neprotejat de ambele parti, deci inclusiv eu ei - mai mult de aceasta imi fac griji. Nu a parut nimic suspect. Poate aceasta afectiune sa aiba impact sau sa se transmita prin cavitatea bucala?

Exista vreun risc? sa-mi fac vreo analiza? Nu am nici un simptom si totul pare ok.

Multumesc.

Raspunsuri (2)

UnAnonim

acum 4 ani

Ati introdus un script dubios care "cenzureaza" textul automat unde nu e cazul. Am scris riscurile*.

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/vaginita-bacteriana_1030