e bine??

Boli cu transmitere sexuala

Postata de bibilica cu 14 ani in urma.

daca am facut-o fara protectie,dar partenerul se oprea in timp ce ii venea a ejacula.. si posibil sa fi fost in perioada fertila sau in aproprierea sa... dar important e ca partenerul se oprea la timp nu? si daca a patruns putina sperma conteaza asa mult?

Raspunsuri (1)

omnia

acum 14 ani

Buna bibilica,

Nu e asa bine, ac***a in vedere ca riscul eliminarii spermei nu apare doat in timpul ejacularii.
In timpul penetrarii se elimina si alte lichide care pot contine sperma si care pot favoriza o sarcina.
Metoda p***atus intreruptus este una dintre cele mai ineficiente metode de contraceptie!
Pentru a ramane insarcinata nu e necesara o contitate prea mare de sperma; este suficienta o urma de sperma!