cum se mai poate lua clamidia in afara de contact sexual?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de maria daniela4 cu 14 ani in urma.

stim ca clamidia se ia prin contact sexual sau la nastere dar ma mai intreb daca clamidia se poate lua si altfel. posibil printr-o interventie medicala sau doar prin contact sexual? va rog sa imi raspundeti caci nu am liniste pana nu aflu totul despre ea.

Raspunsuri (3)

sah

acum 14 ani

[url]//sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/chlamidia-chlamydia-sau-clamidia_696[/url]

aparent numai prin contact sexual

InaGione

acum 14 ani

numai sexual dar nu uita ca poti s-o ai de multi ani nedescoperita. nu da simptome... habar nu ai ca o ai...

vio

acum 13 ani

se transmite numai prin contact sexual