colpita micotica

Boli cu transmitere sexuala

Postata de maria813 cu 15 ani in urma.

in urma unui control ginecologic am fost diagnosticata cu "colpita micotica", acum urmez un tratament si as vrea sa stiu daca va avea rezultate.iau zinat,movalis supozitoare,canesten ovule si canesten crema.

Raspunsuri (6)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Daca ai fost la medic si el ti- prescris aceasta reteta, normal ar trebui sa-ti treaca. Dupa ce faci acest tratament mergi si repeta secretia sa vezi daca ti-a trecut infectia. Sanatate

Nora5

acum 15 ani

Tratamentul va avea rezultate daca este urmat de ambii parteneri
numai bine

Florin309132661

acum 15 ani

Cu siguranta iti va trece pt ca aceste medicamente se dau pt copilita. Mai stiu ca trebuia sa-i dea si partenerului tau un tratament.Zinatul stiu ca e bun pt. tratamentul infectiilor. Sa ne tii la curent.

iuliu2133400

acum 15 ani

eu am facut tratament cu canesten ovule,doxicilina si nistatina si nu si-au facut nici un efect.Dupa 3 luni de la terminarea tratamentului am fost din nou la consult si mi-a spus ca am o infectie si ca sa fac o analiza HPV care costa in jur de 500 de lei,nu am facut-o dar m-am dus la un alt consult la alt doctor care mi-a spus ca am colpita cu toate ca eu terminasem un tratament pentru colpita
Eu iti propun sa mai consulti un medic si sa faci si un Papanicolau
A facut si sotul meu tratamentul cu canesten dar crema si sa ales si cu niste mici iritatii pe penis de la crema

SVETA

acum 12 ani

IMPORTANT; cind unuia din parteneri i sa depistet o infectie oarecare cursul de tratare tre sal duka ambii parteneri ,deasemenea trebuie de respectat regulile precizate de catre medik de egzemplu ; in timpul tratamentului sunt interzise contactela sexuale,sa face m baie in vana tgrebuie sa primim numi dus,trebue de primit medikamentele dupa un orar anumit. persoanelor care nu lea reusit tratamentul inseamna ca ceva nu a facut asa cum trebue

sveta

acum 12 ani

iritatia este ceva normal ka urmare dupa tratament la barbati