Ce înseamnă Tpha negativ și Rpr negativ ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de SorinGT cu un an in urma.

Dacă au ieșit negative există vreun dubiu?

Raspunsuri (2)

Dr. Corneliu DOBRE

acum un an

Nu poate fi nici un dubiu daca analiza pentru LUES a fost efectuata la minimum 6-8 saptamini de la "contactul potential infectant".
Dr. Corneliu DOBRE

SorinGT

acum un an

Mulțumesc pentru timpul acordat!
Dacă ambele analizele au fost făcute la un interval mai mic,aproximativ 3-4 săptămâni și au ieșit negative rezultatele, trebuie repetate la 6- 8 săptămâni pentru a elimina orice dubiu?
Mulțumesc!