boli venerice

Boli cu transmitere sexuala

Postata de flo_jens cu 14 ani in urma.

buna,am o intrebare, am niste bubite mici de ceva vreme,in varful pelvisului sunt de culoare rosie si sunt marunte si micute de ceva vreme nu ma dor nu provoaca mancarimii la baza,nu am dat importanta la inceput dar ....au trecut si pe urma au reaparut din nou persista incontinuare as dori sa stiu ce sunt si cum se trateaza

Raspunsuri (5)

Flori

acum 14 ani

Ar trebui sa consultati un dermatolog care sa va recomande un tratament sau sa va recolteze pentru analize.Multa sanatate!

raluca

acum 14 ani

Poti incerca sa te speli cateva zile cu cei de musetel. Daca nu-ti va trece, incearca sa-ti faci curaj si mergi la urologie, sectia dermato-venerologie sa vezi despre ce e vorba. Sanatate!

Adrienne

acum 14 ani

In primul rand nu este destul de clar.....este vorba de " pelvis " sau " penis "? Daca este vorba de varful penisului, atunci nu poate fi vorba decat de condiloame [negi genitali] o tulpina a HPV, care la barbati se afla in zona respectiva ,iar la femei pe labii sau intravaginal. Tratamentul este " cauterizarea " lor. Se transmit pe cale sexuala.

marila silviu

acum 10 ani

am o boala venerica din anul 1976. m-am culcat cu o fata in armata si ni m-am tratat . acum si-a facut efectul foarte tare ce trebuie sa fac ?

gogu

acum 10 ani

In sensul ca acum ti-e dor de ea, nu-i asa nene? Ca altfel ce efect poate avea dupa atatia ani? :)