Am o problema

Boli cu transmitere sexuala

Postata de AndreiuViorel cu 14 ani in urma.

Mi-au iesit de cateva saptamani pe langa zona pensisului niste pete. De multe ori au si mancarimi dureroase. Sunt zile cand nu am nimic iar cand ma scarpin un pic nu ma mai pot opri. Stie cineva despre ce este vorba si daka exista vreun unguent care poate stopa aceasta neplacere?

Astept si eu un raspuns deoarece nu am curajul sa merg la un doctor dar as putea merge la o farmacie ca sa cumpar un unguient macar pentru a opri cat de cat problema.

Multumesc si astept un sfat

Raspunsuri (6)

AndreiuViorel

acum 14 ani

Mi-au iesit de cateva saptamani pe langa zona pensisului niste pete. De multe ori au si mancarimi dureroase. Sunt zile cand nu am nimic iar cand ma scarpin un pic nu ma mai pot opri. Stie cineva despre ce este vorba si daka exista vreun unguent care poate stopa aceasta neplacere?

Astept si eu un raspuns deoarece nu am curajul sa merg la un doctor dar as putea merge la o farmacie ca sa cumpar un unguient macar pentru a opri cat de cat problema.

Multumesc si astept un sfat

Adrienne

acum 14 ani

Daca ai citit mai multe mesaje de pe acest forum,probabil ti-ai dat seama ca nu este vorba despre consultatii facute de catre medici. Aici, fiecare pune intrebari, alte persoane care s-au confruntat cu acele probleme,eventual, ii raspund ,deci impartasesc din experiente.......Cine s-ar putea hazarda sa-ti puna tie un diagnostic, intr-un caz atat de sensibil si sa-ti recomande si tratamente ? Sfatul meu este sa mergi la un medic, lasa rusinea la o parte, ca nu se glumeste cu sanatatea.

GIGI146312

acum 14 ani

Daca-ti este rusine sa mergi la un medic ,dece nu ceri sfatul medicului online???Ai foarte mare grija ca nu este de glumit cu asa ceva.Astfel de diagnostice si tratamente nu se dau dupa "URECHE". Vorbesc foarte serios,iar daca ai simtul UMORULUI ...te trimit la CIOMU si te face..... bine!!!!!

stell_bebe

acum 14 ani

Citat:
Mi-au iesit de cateva saptamani pe langa zona pensisului niste pete. De multe ori au si mancarimi dureroase. Sunt zile cand nu am nimic iar cand ma scarpin un pic nu ma mai pot opri. Stie cineva despre ce este vorba si daka exista vreun unguent care poate stopa aceasta neplacere?

Astept si eu un raspuns deoarece nu am curajul sa merg la un doctor dar as putea merge la o farmacie ca sa cumpar un unguient macar pentru a opri cat de cat problema.

Multumesc si astept un sfat

Sunt de acord cu celelalte sfaturi pe care le-ai primit.Bine ar fi sa mergi urgent la medic pentru ca nu este de glumit cu sanatatea.Nu incerca leacuri babesti si nici sa te lasi pe mana farmacistelor.Si nu te gandi sa "opresti cat de cat problema", ci incearca sa rezolvi cat se poate de corect aces lucru.

mario

acum 10 ani

este vorba despre o ciuperca pe care o poti lua:de la folosirea toaletelor publice....,lenjerie intima,prosoape...cearsafuri...pe care l-ea folosit o persoana infestata,se trateaza foarte greu,cu foarte multa igiena,cu sapunuri care nu contin alcool,si lamisil

Alin

acum 10 ani

Si eu am avut asa. Este vorba despre o ciuperca. Eu am dat cu Canesten alifie si mi-a trecut.