Am nevoie de ajutor va rog !?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Deeea cu un an in urma.

Mi sa găsit in urma unui test hpv . Pozitiv la / din regiunile E6/E7) cu primeri specifici pentru 37 de genotipuri HPV . 6 11 16 18 26 31 33 35 39 40 42 43 44 45 51 52 53 54 56 58 59 61 62 66 67 68 69 70 71 72 73 74 81 82 83 84 91 …..
Genelor : B-globina si GADPH ( gliceraldehid 3-fosfat dehydrogenaza ) ace asta se realizează pentru a monitoriza calitatea și concentrația materialului genetic supus procesului de amplificare ( indica dacă DNA-ul extras conține inhibitori de PCR sau dacă este degradat ) și reprezintă practic controlul intern pentru fiecare pacient in parte . Amplificarea este urmată de hibridizarea inversa a ampliconilor HPV biostinilati cu sonde specifice , pentru Evidențierea diferitelor genotipuri vitale Kit-ul folosit este high risk And low papiliomastrip opegen de la operom . IVD, CE . E6/E7 - genotipare HPV - pozitiv HPV 39
B-globina : pozitiv
GADPH: pozitiv
Îmi cer scuze pentru deranj ai pentru cât de mult am scris dar am nevoie de ajutorul vostru . Mi sa dar papilocare și isoprinosin cu partenerul 🤗🙏

Raspunsuri (3)

Dr. Corneliu DOBRE

acum un an

Trimiteti pe E-mail poze clare ale leziunilor.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE

Deeea

acum un an

Mulțumesc ca ați răspuns . Nu pot găsi g.mail-ul dumneavoastră . Mi-l puteți lasă aici va rog frumos sau un whatsapp va mulțumesc din suflet 🙏

Amelia

acum 5 luni

Buna ziua! Ma puteti ajuta va rog cu interpretarea acestui rezultat. Sunt foarte speriata.
E6-E7 genotipare HpV-pozitiv HPV 62
B- GLOBINA- pozitiv
GADPH- pozitiv.
Ce inseamna asta? Exista posibilitatea sa fac cancer? Am citit ca E6 si E7 pot duce la afectiuni maligne. Va multumesc!