Cum rezolv problema asta ?

Atac de panica

Postata de Utilizator11709387412 cu 2 luni in urma.

Bună ziua sunt un tânăr de 27 de ani , de anul trecut din luna iulie mă confrunt cu probleme de respirație , am dureri in piept și spate partea de sus , și umărul stâng mă doare și mâinile îmi amorțesc și uneori am senzația că mă înțeapă inima foarte tare am fost la spital de atunci și până în momentul de față de 3 ori chiar cu smurdul , mi s-au făcut foarte multe investigații raze la plămâni analize la sânge am stat de vorbă cu medici toți îmi spun mereu că totul este in regula îmi bate foarte tare inima simt că nu mai pot respira și amețesc nu știu ce să mai fac să înțeleg ce am am toate analizele făcute la zi și toate sunt in regula , dar nu înțeleg ce am , mă puteți ajuta va rog . ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Ac***a in vedere simptomele dumneavoastra, e posibil sa va confruntati cu un atac de panica sau anxietate. Desi acesta este frecvent confundat cu un atac de cord datorita simptomelor asemanatoare, un atac de panica este diferit.

Un atac de panica cauzeaza simptome precum dureri de piept, dificultati de respiratie, ameteli si uneori durere in bratul stang. Daca toate investigatiile medicale fizice au iesit normale, ati putea incerca sa discutati cu un psihiatru sau psiholog.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/atacul-de-panica-si-tulburarea-de-panica_16
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/gestionarea-atacurilor-de-panica_11561