Atac de panică și sunt sub tratament și înca îl mai fac ce pot face ?

Atac de panica

Postata de Maria cu o luna in urma.

Mise strâmbă mâna stângă și fata ce poate fii nu știu ce tratament sa mai iau vă multumesc

Raspunsuri (2)

Maria

acum o luna

Atac de panica sub tratament nu știu ce să mai iau atac de panica agresiv mi se strâmbă mâna stângă și fata va rog sa mi spuneți trebuie sa mi schimb tratamentul îl fac la 3 luni o data multumesc

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Este important sa discutati aceste simptome cu un medic din domeniul sanatatii mintale. Acesta este cel mai calificat sa va ofere sfaturi si sa decida daca este necesara o schimbare sau ajustare a tratamentului. De asemenea, nu incercati sa modificati singura doza fara aprobarea unui medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/cauzele-aparitiei-atacurilor-de-panica_18060
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/psihoterapia-in-atacurile-de-panica_77