Usturoi in diversificare ?

Arta de a fi parinte Nutritia copiilor Cresterea si dezvoltarea copiilor Colici si alte tulburari digestive la copii
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11637272682 cu 2 ani in urma.

Am facut o gafa si am dat 2 catei de usturoi bebelusului meu in ziua 17 a diversificarii. Usturoiul a fost preparat la abur cu 1 morcov si un ardei kapia si blenduit impreuna cu acestea. Bebe a avut discomfort abdominal, cum era de asteptat....😢Au trecut 36 de ore de atunci. Starea generala este buna...am depasit momentul critic. Intrebarea mea este....Ce repercursiuni poate avea aceasta p***ae a mea asupra stomacelului? Multumesc pt eventualele raspunsuri.

Raspunsuri (2)

Utilizator11637272880

acum 2 ani

Nu stiu de ce apare *** ca nu am folosit cuvinte dubioase...in fine....scria p.r.o.s.t.i.e a mea😁

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/ai-grija-la-diversificare-pot-aparea-reactii-alergice_11470