Cum îmi dau seama dacă am apendicita ?

Apendicita

Postata de Livia cu un an in urma.

Acum 2 zile din senin a apărut o durere puternica in partea dreapta și mai apoi o durere puternica la piciorul drept care a făcut grea și deplasarea sau orice minim efort sau mișcare . A doua zi am resimțit o durere extrem de mică in comparație cu ziua precedenta , iar acum nu o mai resimt deloc . Este posibil sa fie vorba de apendicita și sa nu mai prezint simptomele ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Durerea puternica in partea dreapta a abdomenului poate fi un semn de apendicita, dar exista si alte cauze posibile pentru aceasta durere. Chiar daca aceasta a disparut, este important sa mergeti la medic pentru o evaluare adecvata si un diagnostic precis.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna