Ce ar trebui să fac dacă mi s-a întărit operația?

Apendicita

Postata de Utilizator11584365419 cu 4 ani in urma.

Bună ziua, am 19 ani și acum aproape 3 săptămâni am făcut o operație la apendicită... acum 3 zile am cărat o plasă putin grea, și de atunci mi s-a întărit operația, în jurul ei e un pic vânăt și mă doare aproximativ ca la început când am ieșit din operație.... oare este ceva grav? Trebuie să merg la un consult medical?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-ale-pielii--tesutului-subcutanat-si-muscular/infectiile-postoperatorii_13708