Diagnostic psihoza?

Anxietate si stres

Postata de Iustin24 cu un an in urma.

Buna ziua.As avea nevoie de un sfat,totul a inceput de cand am intrat in muzica militara unde am lucrat 4 ani.Dupa o perioada de timp am avut un conflict cu un coleg timp in care nu prea m-am simtit ok Acum nu mai lucrez in armata si sunt clasat pensionar pe caz de boala gradul 3.Merg la comisie in fiecare an si iau si pastile.Problema mea este ca nu stiu cum sa accept situatia care nu imi convine,ca nu pot lucra nicaieri.Nimeni nu ma accepta.Nu inteleg diagnosticul,un sfat mi-ar fi de mare ajutor.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa cautati sprijin specializat si sa va educati cu privire la diagnosticul dumneavoastra pentru a intelege mai bine situatia si pentru a gasi strategii de adaptare.
Cautarea de grupuri de suport si activitati care va aduc bucurie poate fi, de asemenea, utila in aceasta perioada dificila.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Schizofrenia-si-alte-tulburari-psihice/ce-reprezinta-psihozai_17102