Atac de panica?

Anxietate si stres

Postata de Utilizator11533963662 cu un an in urma.

Bună ziua! Aseară am fost luată din senin de un episod cu greață, slăbiciune, respirație îngreunată, ochiul drept mi se zbătea, ma durea capul foarte tare în special în zona cefei, simțeam o durere acută și în zona urechii drepte. La un moment dat am simțit că îmi amorțesc picioarele și mușchii faciali din zona gurii, tot înspre partea dreaptă a feței. Dupa ce mi-am mai revenit, am încercat sa mănânc însă simteam ca nu imi pot deschide gura foarte tare și in timp ce mâncam simteam o oarecare rigiditate a mușchilor feței. Menționez că trec printr-o perioadă stresata și am pus totul pe baza stresului. Am luat un calmant pe baza de plante și am zis că totul o sa treacă peste noapte. În aceasta dimineața am avut aceeași senzație de rigiditate a mușchilor faciali atunci când mâncăm și mi se pare că în orice încercare de a-mi mișca gura, aceasta se duce puțin spre stânga. De asemenea îmi e greu să-mi cuprind buza de sus folosind buza de jos sau să-mi sug buzele în interior(chiar nu știu cum sa explic altfel). Ce înseamnă toate astea și ce sa fac ca sa-mi revin?

Raspunsuri (1)

Clinica Hope

acum 2 luni

Este important să consultați urgent un medic sau să mergeți la camera de urgențe pentru a primi evaluare și îngrijire medicală adecvată. Simptomele pe care le descrieți pot indica o varietate de afecțiuni care necesită evaluare și tratament prompt. Nu întârziați să căutați ajutor medical profesionist pentru a vă asigura că primiți îngrijirea adecvată și pentru a exclude orice complicații grave: adresa_web_filtrata - adresa_web_filtrata /contact-clinica-hope/