Lenu? Vă rog frumos dacă poate sa îmi răspundă un doctor??

Ameteala

Postata de Lenuța cu 10 luni in urma.

Va rog frumos dacă puteți sa îmi răspundeți? Mi-a venit ciclu de culoare roz-marou aproape 3 zile , după care a 4 zi pe la 11:30 mi-a venit din nou , este normal sa revină?? Înainte de ciclu am avut relații cu soțul după primul ciclul menstrual, pe ovolutie mare am făcut de mai multe ori . Întrebarea e dacă as putea fi însărcinată? Având în vedere va ma simt obosita, am avut și amețeală într-o zi, plus mamelonul este umflat în ambele părți și e un pic mai închis la culoare . Am și mancarimi pe piept ( mia ieșit niște bubițe), mancarimi am avut și pe San și ma simt altfel, sunt foarte obosită, problema e ca am mai avut simptome și acum vreo doi ani dar am făcut test și nu eram însărcinată! Ma simt imbalonata și multe altele.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,
Este posibil sa fi ramas insarcinata daca ati avut relatii sexuale in timpul perioadei de ovulatie mare. Simptomele pe care le descrieti pot fi asociate cu sarcina, dar pot fi si din alte cauze. Cel mai bun mod de a sti daca sunteti insarcinata este sa faceti un test de sarcina acasa sau la medic. De asemenea, o consultatie cu medicul poate ajuta la identificarea cauzelor simptomelor.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-probleme-ce-pot-sa-apara_17618