Derealizare, lipsa de concentrare, amețeli usoare?

Ameteala

Postata de Ildikó cu un an in urma.

De aprox 2luni ma simt foarte ciudat, de parca totul în jurul meu ar fi străin, nu mai am simțurile familiare legate de un loc anume sau de o situație anume, de parca as avea un gol în minte. Din cauza asta nu ma pot concentra la munca, acasă nu mai am chef de nimic, îmi este frica ca as putea fi bolnava, aud un sunet permanent în urechea dreapta (nu zgomot puternic sau asurzitor) , de parca ar fi ceva intens acolo.
În urma cu un an am avut un VPPB la urechea dreapta si mi-am revenit foarte greu, am avut și insuficienta de vit D, ám primit tratament, s-a remis problema, însă eu simt ca nu mai sunt aceeași de atunci.
Am făcut CT la ureche, RMN cervical totul in regula.
Am perioade când sunt ok, câteva zile dar când ma conving ca totul a revenit la normal, iarăși ma trezesc dimineața și sunt asa. Obosita de dimineață începând, uit foarte repede, nu ma pot concentra, am capul tulbure, simt un fel de apăsare în cap, am o sensibilitate la urechea în cauza, nu am chef de nimic, de parca nu as fi eu.
Ultimul medic neurolog a zis ca din punct vedere medical nu am nimic sa merg la psihiatru.
S-a mai simțit cineva asa? Cum as putea ameliora starea asta sa îmi revin la normal?
Va mulțumesc pentru eventualele raspunsuri

Raspunsuri (1)

Ildikó

acum un an

Am omis sa scriu ca poate cel mai deranjant simptom e faptul ca vad lucrurile mărite, nu pot fi atenta la mai multe lucruri simultan și câteodata la anumite mișcări am senzația de cădere în gol, sau mai bine zis senzația unei anumite mișcări o resimt după acțiunea propriu zisa