Am 20 de ani și am mai mult de jumate de an de când simt atacuri de panica dacă sunt ele?

Ameteala

Postata de AndreeAC cu un an in urma.

Vara aceasta mi sa început un coșmar pana a avea covid simțeam că numi ajunge aer am trecut peste CoV și a apărut aceasta problema, palpitații mari, dureri în zona inimii, senzații de sufocare, amorțeli și multe altele… deci cu zi ce trece am prins tot mai mult frica de moarte. Cu fiecare atac îmi este tot mai mult frica și tot mai mult dureros, am fost și la psihiatru și la diferiți medici, am primit diferite medicamente, acum neurologul mi-a zis ca posibil să fie de la osterohondroz, nu mai știu când scap de tot asta dar a devenit foarte greu mereu ma sustrag de la diferite activități, uneori chiar îmi este frică să adorm

Raspunsuri (2)

AndreeAC

acum un an

Și asta durează de la 30 min la o oră jumate

Clinica Hope

acum 2 luni

Simptomele pe care le-ai descris sunt complexe și pot fi asociate cu o varietate de cauze, inclusiv anxietate. Discută deschis cu medicul tău despre orice nelămuriri sau îngrijorări legate de tratament și să explorezi opțiunile de gestionare a anxietății și stresului. Poți să încerci și tehnici de relaxare sau terapie pentru a te ajuta să faci față mai bine simptomelor tale.