Urticarie

Alergii

Postata de niomatialina cu 12 ani in urma.

Cam de o luna imi apar pete rosii pe corp (nu foarte rare).Cam de o saptamana seara mi-au pe maini in zona coatelorsi genunchi.Imi apareau seara iar pana dimineata imi dispareau ,ultima data mi-au s-au umflat ochii ,fata, mainile si picioarele.
Imi puteti spune ce fel de urticarie este(acuta/cronica) si ce ar trebui sa fac, a si am uitat sa mentionez ca in maini si picioare simt ca nu am putere de loc(parca as avea febra musculara)
Va mutumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs ar putea fi vorba de o afecţiune de o natură alergică (posibil o parazitoză). Ar fi recomandat să mergeţi la un medic infecţionist pentru testări parazitologice şi serologice (dozarea anticorpilor)