test pt alergii

Alergii

Postata de valmary cu 13 ani in urma.

care sunt testele de efectuat pt a vedea la ce anume sunt alergica?

Raspunsuri (7)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Mergeti la un alergolog si spuneti-i ca doriti sa va faceti un test mai amplu.El va sti ce e de facut.Toate bune!

valmary

acum 13 ani

va multumesc.sper sa gasesc pe cineva calificat,pt ca la ultimul la care am fost mi-a recomandat sa incerc sa-mi dau seama singura ceea ce nu-mi prieste si sa incerc sa evit

[email protected]

acum 13 ani

ce fel de alergie este care apare la atingere ,iar la 10 min dospare

valmary

acum 13 ani

nu dispare decat dupa o saptamana daca am noroc,de multe ori au durat si cate o luna,ma gandeam la zona zoster eu

crystina

acum 13 ani

buna seara am si eu o intrebare cum este testu pentru astm bronsic eu am alergie la pisici.Cand sunt prin preajma unei pisici fac alergie si nu am aer si ma dor plamani si obosesc repede oare e doar o alergie?

naturistul

acum 13 ani

mergi la alergolog iti face testul specific daca stii la ce esti alergica!!!,este simplu in 5 minute aflii daca este sau nu cum spui tu!!

claudia

acum 13 ani

buna am 14 ani ma numesc claudia a inceput sa ma manance dintr-o data mainile si mi s-au inrosit si ma pisca si talpile la fel ce alergie am oare???:(( ajutati-ma va rog!!!