Senzația de amorțeală la degetele picioarelor și mâncărimi in talpă?

Alergii

Postata de Iulia Toma cu un an in urma.

Bună ziua. În ultima perioadă se întâmplă tot mai des să mă trezesc din cauza mâncărimilor in tălpilor picioarelor.
Nu am exemå,dar simt tălpile ca și cum ar fi umflate și cu lichid. Dar arată normal fara să se vadă că ar fi inflamate.
Iar degetele picioarelor le simt puțin amorțite.
Mă puteți ajuta cu un sfat?
Va mulțumesc mult.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190

Iulia Toma

acum un an

Va mulțumesc mult pentru atenția acordată.🤗