Scabie?

Alergii

Postata de Ale cu 2 ani in urma.

Bună ziua în urma cu o luna jumate băiatul meu avea niște bubițe pe el și mam gândit ca poate a făcut vreo alergie ceva.Dupa 3 săptămânii mam dus cu el la doctorul dermatolog care mia spus ca are râie. Mia dat tratament cu crema cu monosulfat și încă o crema dermovate și niște picături.Iau trecut bubițe dar vad ca iau apărut iar Este posibil sa ii reapara și dacă puteți sa ma lămuriți dacă într-adevăr avea râie ,noi cei din casa cum de nu am.luat pt ca înainte să-l îl duc la dermatolog avea bubițe de 3 săptămâni. Mulțumesc frumos și sper sa ma ajutați.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/totul-despre-scabie-raie_17255