Mi-a iesit Ana Total pozitiv. Cat de grav este?

Alergii Reactii alergice Urticarie alergica

Postata de Utilizator21545242734 cu 5 ani in urma.

Buna ziua.

In urma cu vreo 2 luni am avut primele simptome de urticarie. La inceput nu am bagat in seama. Dupa 2 saptmaani am fost prima data la dermatolog apoi la alergoloc. Medicamentatia tine sub control mancarimea, dar nu si sensibilitatea pielii.
Am facut cateva analize iar Ana Total mi-a iesit pozitiv, urmeaza sa fac testul de anticorpi.

Mi-e si frica sa citesc de lupus si alte chestii. Eu in afara de urticarie, ma simt perfect in regula. Cat de tare sa ma ingrijorez? Alergologul spune totusi ca sunt sanse sa fiu printre cei fara o boala autoimuna.

Raspunsuri (1)

Utilizator11707248071

acum 2 luni

Buna seara,

Pana la urma ce raspuns final ati primit?
Multumesc.