La Cat Timp De La Ultima Doza De Medrol( O Patrime Din Pastila) Pot Consuma Sare Si Alimente De Origine Animala -Carne Sau Peste?

Alergii

Postata de Utilizator11552578123 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. In urma unui episod de alergie severa cauzat de o dermatita de contact( m-am machiat si mi s-au umflat pleoapele infiorator) am ajuns la urgente si mi s-a administrat adrenalina pe injectomat. Medicul mi-a recomandat 2 saptamani regim strict fara niciun strop de sare, fara alimente de origine animala, si MEDROL a carui doza o scad treptat. Nu m-am umflat, insa cred ca am o retentie de apa, intrucat dupa 10 zile ar fi trebuit sa slabesc tinand cont ca nu am consumat decat salate si fructe. Intrebarea mea se leaga de consumul de sare si la cat timp dupa ce termin ultima doza de MEDROL -o patrime pot relua consumul de sare. Multumesc!

Raspunsuri (1)

gabitza75

acum 4 ani

Eu iau predinson de o luna si doctorita a zis ca dupa ultima pastila pot incepe cu painea normala din urmatoarea zi