Imunoglobulinele

Alergii Purpura alergica

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

se paote trata purpura trombocito penica idiopatica cronica? cum si cu ce? astept raspunsul dumneavoastra . va multumesc !!! florin

Raspunsuri (3)

TIMOFTE111886

acum 15 ani

Trombocitapenica,reprezinta o scadere a nr.de plachete din singe,nu este simpla o astfel de problema,dar se poate incerca si trebue tot odata vorbit cu dr.specialist.daca vrei sa imi da-i adresa de mail,aici [email protected]

simona312112347

acum 15 ani

Iti recomand sa accesezi sectiunea de consultatii medicale online. Personal stiu ca se utilizeaza corticoterapia pentru tratamentul bolii, dar schema de tratament va fi recomandata doar de catre medic. De asemenea, corticoterapia trebuie insotita de un regim alimentar in care sa se evite anumite alimente (ciocolata, citricele, etc.)

victoria

acum 10 ani

desigur!si asta o pot spune din propria mea problema cu care mam confruntat toata copilaria si chear adolescenta mea,,,de la virsta de 4 ani am fost diagnosticata cu aceasta boala,si pina la 18 ani,mam tot chinuit sa scap de ea,fiind internata periodic in sectia de hematologie,avind alaturi un bun medic,hematolog Eugeniu Popov Ion,din republica moldova,care mi-a salvat viata,si p/u aceasta ii multumesc,,acum de ceva timp nu mai am aceasta problema,pot sa fac efort fizic,sa nu mai tin un regim alimentar care cindva imi dadea acele complicatii.