help analize :(

Alergii

Postata de darkelena cu 13 ani in urma.

din nou o mana de ajutor va cer... am facut niste analize sa vad la ce mai sunt alergica si care este starea mea de sanatate, si mi-a iesit volumul mediu trombocitar 10,5 (normala maxima este 10) si vsh-ul 30/1h ; 60/h ,deoarece am si un ulcer duodenal mi-a iesit atc helicobacter pylori 3,4 (1.1 - 8.0 este la pozitiv, insa intrebarea este daca acel 3,4 este mult prea mare).
la urocultura mi-a iesit si acel germene izolat E.Coli (numarul lor este de 100.000 ufc/ml)
mai pe romaneste ...care cat de rau e ? sau cat de bun ?

Raspunsuri (1)

darkelena

acum 13 ani

chiar nu poate nimeni sa ma ajute?