Ce tratament este indicat pentru o rinita cronica hipertrofica?

Alergii Astm alergic Purpura alergica Reactii alergice Rinita alergica Urticarie alergica Angioedem Conjunctivita alergica Febra fanului Sensibilitate chimica multipla Sindrom de alergie orala Boala serului
+9
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21538206391 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. De aprox 3 ani am descoperit ca am rinita alergica. Insa de 2 ani, din ce am inteles, a devenit hipertrofica. Nu mai pot respira fara pufuri de nas caci mi se astupa complet caile aeriene superioare. Noaptea ma trezesc sufocata cu nasul astupat complet si aceeasi situatie se intampla si ziua daca nu stau cu puful de nas in buzunar.
Nu lacrimez, nu ma ustura ochii, nu am nici un alt simptom specific alergiilor. Doar mi se infunda complet nasul iar secretia este una apoasa si incolora.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/rinita-alergica-simptome-si-metode-de-ameliorare_16380