Ce este această alergie?

Alergii

Postata de Utilizator11568455396 cu 4 ani in urma.

Bună ziua! În urmă cu trei zile au început să îmi apară niște pete roșii pe piele ce îmi provoacă mâncărimi. În toate aceste zile ele apar și dispar în diverse părți ale corpului ( picioare, burtă, urechi, abdomen, spate, fese, chiar și în zona inghinală) sub forme diferite uneori mai mici, alteori mai mari. Sunt foarte asemănătoare cu urticaria/ciuperca. Am fost la doctor și mi-a dat un tratament cu pastile. În ziua în care au început să îmi apară am consumat două alimente midii și ciocolată, dar din păcate nu pot să îmi dau seama de la ce mai exact au apărut. Medicul m-a băgat în eroare, zicându-mi că am o alergie la ceva anume ( câini, iarbă ) însă e prima dată când mi se întâmplă. Întrebarea mea este: cât durează apariția acestor pete? A mai pățit careva? Sunt foarte panicată crezând că poate nu îmi vor mai trece și nu știu dacă pot să mai mănânc pește sau ciocolată vreodată.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii/teste-alergologice_836