Care este remediul pentru acest simptom?

Alergii

Postata de Petre Radu cu 2 luni in urma.

De fiecare dată când trag aer în piept nările mă ustură.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Posibilul remediu pentru acest simptom ar putea fi utilizarea unui umidificator pentru a mentine umiditatea aerului din interior la un nivel adecvat. De asemenea, hidratarea corespunzatoare si evitarea factorilor declansatori, cum ar fi fumatul sau alergenii, poate fi de ajutor. Totusi, este recomandata consultarea unui medic pentru un diagnostic precis si un plan de tratament adecvat.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ORL

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alergiile/rinita-alergica-inflamatia-alergica-a-mucoasei-nazale_832

Utilizator21637741092

acum 2 luni

Poți încerca să utilizezi un umidificator pentru a crește umiditatea aerului, să eviți expunerea la iritanți precum fumul de țigară sau să clătești nazal cu soluție salină. Dacă simptomele persistă sau se agravează, este recomandat să consulți un medic pentru evaluare și tratament adecvat.