Alergie la laptele de vaca?

Alergii

Postata de Utilizator11553288537 cu 5 ani in urma.

Bună ziua. Fetita mea are 2 ani și 5 luni, de curând am descoperit ca este alergica la laptele de vaca după multe analize. Primele simptome au început la vârsta de 2 ani și 2 luni manifestându-se prin erupții cutanate pe mânuțe și obrăjori. Fetita consuma foarte multe produse zilnic pe baza de lactate încă de la începutul diversificării. Întrebarea mea este: cum este posibil sa devina alergica la laptele de vaca după un 1 an și 8 luni în care a consumat zilnic fără a manifesta nicio reacție alergica pe perioada menționată?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/intoleranta-la-lactoza_539