alergie in timpul alaptarii

Alergii

Postata de ancusor05 cu 13 ani in urma.

acum vreo saptamana,mi-a aparut o alergie pe sani ,care se manifesta ca niste bubite rosii,mici una langa alta,iti lasa impresia ca este o arsura sau ,la inceput ,am crezut chiar ca e vergetura-dar nu a fost sa fie...
de cateva zile iritatia s-a extins pe picior pana la genunci,ca apoi sa coboare sub genunchi...
bubitele astea de pe picioar fie sunt izolate,fie in grupuri de mai multe formand o portiune mai mare si rosie mai dureroasa...
acum nu stiu ce zona va mai alege,incepe sa ma manance si pe brate...sper sa nu-mi iasa si pe fata...
nu stiu ce sa fac...am omis sa merg la medic crezand ca vor disparea,insa vad ca ele se extind...si abia luni dupa amiaza voi putea merge la consultatie
va rog,daca stiti sau ati avut ceva aemanator, sa ma ajutati cu un sfat ceva...
mentionez ca sunt in perioada alaptarii,de fapt bebele mananca lapte de san ,la biberon si are 1 luna jumatate...
va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

alina

acum 13 ani

pare a fi o zona zoster; musai sa mergi la dr.