Urina urat mirositoare dimineata ?

Afectiuni uterine

Postata de Utilizator11626262601 cu 2 ani in urma.

Buna ziua !!!
De cateva zile mai exact 7-8 zile de dimineata prima urina este mirositoare in primele zile nu am bagat de seama insa de cateva zile am tras un semnal de alarma , tin sa precizez ca doar dimineata miroase in restul zile NU , nu am nici un fel de disconfort , durere , usturime , jena , sau alte simptome , culoarea este normala ( galbuie ) , tin sa mai precizez ca anul acesta in luna Februarie am fost diagnosticat cu Pietricele la rinichi ( si stangul si dretpul )
Poate sa ma lamureasca cineva cam care ar fi cauza ?!
Va multumesc frumos !!!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/testul-de-urina-culoare-ph-prezenta-nitritilor-si-a-proteinelor_8800