SSarcina ectopica?

Afectiuni uterine Greata varsaturi in sarcina Sarcina Sarcina extrauterina
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11554495762 cu 4 ani in urma.

Buna seara. Am avut menstruatie pe 7 decembrie , ultimul contact neprotejat pe 4 ianuarie , apoi menstra a intarziat pana pe 27 ianuarie. Intre timp am facut teste de sarcina multe , care au iesit negative toate si am fost si la ginecolog pentru o transvaginala ( unde nici urma de sarcina normala sau ectopica) .pe 27 ian menstra a venit normal , cu durerile normale , a durat 4 zile . Azi pe 27 mi a venit iar menstruatia , nu abundenta cu dureri. Este posibil sa fie vreo extrauterina , nedetectata la transvaginala? Sau prezenta menstruatiei regulate exclude ectopica? Precizez ca si ieri am facut test de sarcina si a iesit negativ.

Raspunsuri (1)

Utilizator11590486729

acum 3 ani

Buna .Ma numesc Gabriela.Si eu cam am aceeasi problema ca si tine .Nu am mai avut ciclu de doua luni si toate analizele arata negativ.Nu stiu ce sa mai fac si ce sa cred.Tu ce ai mai aflat despre tine cu problema ta ?As dori tare mult sa imi spui si mie cum ai procedat ca sa fac si eu.Multumesc