Sarcina s au premenopauza?

Afectiuni uterine

Postata de Timofte Ileana cu 2 ani in urma.

Buna ziua,ce credeți că se întâmplă cu mine din păcate nu mai am avut ciclu din August pana în Decembrie iar in decembrie a fost puțin, timp de4zile iar in ianuarie pe 9 am avut contact sexual neprotejat si iar nu mia venit până în Martie și acum iar a fost timp de5 zile dar puțin in fiecare zi. Țin sa precizez că am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ, dar ma simt balonata ce credeți că e sarcina s au premenopauza?Am uitat sa va spun ca am vârstă de54 de ani.Va mulțumesc frumos și aștept răspunsul dumneavoastră.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Menopauza/cum-stii-ca-ai-intrat-la-menopauzai-care-sunt-semnele-si-simptomelei_18639