pierderea sarcinii

Afectiuni uterine

Postata de pisicutzaM cu 14 ani in urma.

cat de grav este faptul ca mi s-a spus ca am uterul in pozitie intermediara si ca ambele ovare sunt polichistice cu formatiuni transonice de 2,2 cm....pot face copii?eu am pierdut acum 4 luni o sarcina dar mi-au iesit analizele rele la toxoplasma/? oare sa fie si din cauza ovarelor. ...ce e de facut?

Raspunsuri (1)

raluca

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergi sa-ti faci din nou analize sa vezi daca mai ai in corp acesta infectie. Daca vei merge la control, medicul specialist iti va da tratament si pentru ovarele polichistice, ca sa poti scapa de aceste chisturi. Numai mergand la control si facand analizele necesare vei putea ramane insarcinata. Iti doresc mult succes si multa sanatate!