Mărirea ganglionilor limfatici supraclavicular?

Afectiuni uterine Vaccinuri si vaccinari Vaccinarea si profilaxia Covid-19
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11623852073 cu 2 ani in urma.

Bună ziua,
De curând m-am vaccinat cu prima doză împotriva Covid 19, iar după câteva ore a apărut un efect secundar - mărirea ganglionului limfatic pe partea unde am efectuat vaccinul.
Este cazul să-mi fac griji și sa urmez vreun tratament sau afecțiunea va dispărea de la sine?
Menționez ca efectul secundar persista de 5 zile și vaccinul administrat a fost Pfizer.
Mulțumesc pentru răspunsuri!

Raspunsuri (2)

Utilizator11633458697

acum 2 ani

As vrea sa stiu daca a disparut ganglionul. Si eu il am de 8 luni. Acum ma duc sa fac o ecografie.

Simona

acum 10 luni

Bună ziua ! Eu am ganglionii inflamati mati de 1 an si jumătate pe partea cu vaccinul Pfizer . Al fost la medic, 5 ecografii mi-am făcut si au zis ca este in regula. Nu am urmat nici un tratament, nu mi s-a recomandat.