deflorare chirurgicala

Afectiuni uterine

Postata de brun3ta cu 14 ani in urma.

Am 17 ani si as dori sa imi fac o deflorare chirurgicala,mama este de acord cu asta,nu vreau sa trec prin dureri deoarece am incercat sa fac sex cu prietenul meu si ma doare groaznic.Intrebarea mea este:Se poate la varsta mea sa fac aceasta deflorare?Voi merge cu mama si ii voi spune ca vreau o deflorare chirurgicala insa mi-o va face sau trebuie sa am himenul gros sa mi-o faca?adica daca eu vreau sa ma dezvirginez la doctor va fii de acord doctorul cu ceea ce vreau eu? daca nu am contact sexual dupa ce imi face deflorarea mai mult timp asta inseamna ca atunci cand voi avea contact ma va durea rau?spre exemplu prietenul meu este in italia 3 luni eu trebuie sa am contact in cateva zile neaparat?asa auzisem de la o prietena insa va intreb pentru ca voi poate stiti mai bine si unde sa ma duc?la doctorul de familie?

Raspunsuri (21)

chik_

acum 14 ani

a...asta e alta poveste...dincolo ai scris-o mai pe scurt...poate ca totusi himenul tau nu e atat de rezistent ci doar partenerul prea putin experimentat..exista si cazuri mai rare in care este nevoie de o astfel de procedura dar asta doar medicul e cel in masura sa decida...mergi pentru consultatie si iti va da toate amanuntele de care ai nevoie..la medic ginecolog trebuie sa mergi!

maria

acum 14 ani

esti nebuna si tu si mata, si dr care o face

ana

acum 10 ani

iar tu esti din secolul 13

dari

acum 14 ani

subscriu la maria

dia

acum 14 ani

de acord cu maria si dari, ce are dk te dezvirgineaza un barbat asa cum se intampla in general? dc treb deflorare? o mai mare p***ae nu am auzit de cand lumea, scuze da si tu si maica ta sunt 2 nebune in adevaratul sens al cuvantului. doar sa nu te doara asa tare atunci can d o faci cu el, mai bine te duci la doctor?? nebuno!! get a life girl! mai ales la 17 ani!

corina

acum 14 ani

ce p***ae!

ana

acum 10 ani

ce varza esti

Sheila

acum 14 ani

Cand o sa vrei sa fi satisfacuta o sa faci o vizita la ginecolog?

misu

acum 14 ani

eu zic ca trebuie sa ti-o introduca prietenul tau cu mare grija.......sti...mai trebuie folositi si lubrifianti daca nu stiai....=))))))

taylor

acum 13 ani

virginitatea asta e un lucru destul de important ...mai citeste despre asta eventual vorbeste cu medicul ginecolog , cere-i sfaturi si mai incearca cu prietenul tau ...lasa-te dusa de val nu te mai gandi ca o sa doara :P mult succes !

alin

acum 13 ani

te ajut eu cu deflorarea daca vrei. gratuit. platesti doar deplasarea

Adina

acum 12 ani

Doamne ce minte de copil mic!!!! Si ce mama trebe sa iei un sfat bun nu asa ceva doamne ce mama e aea!! Draga mea de ce esti asa de speriata ca o sa doara? Oricum tot va durea dar e pe moment nu tot timpul!!! In fine e vaiat ta faci ce vrei dar eu ti-am dat un sfat bn?

.....

acum 12 ani

asta e fetita cuminte bey nene!!! fao cu doctorul care vrei sa te dezvirgineze poate nah asa ai mai mare succes!!!

euuu

acum 12 ani

daca am 25 ani si inca sunt virgina, n-am avut cu nimeni niciodata relatii, si nici makar nu ne-am jukat cu nimeni, akuma eu imi fac griji daca v-a durea, s-au cum trebuie sa ma comport daca nu am experienta, in plus am auzit ca trebuie dupa prima data de mai exersat cam o luna pina devine mai usor si mai suportabil pentru fata, astept opinii si sfaturi, nu ka as facio in kurind, dar mi-e kiar important sa cunosc si asa detalii, ms

un deflorator

acum 12 ani

lasand gluma la o parte, deflorarea tine 90% de barbat, asa ca gaseste-ti unul atent, apoi treaba ta este sa nu iti faci griji;) usor nu? da...te va durea un pic(depinde de starea ta) primele 2-3 dati, peste cativa ani vei rade si tu de tine...ceea ce ma duce cu gandul la faptul ca...poate trebuie sa mai cresti un pic...inainte de asta... sau poate deja esti experta?:D

florin27

acum 11 ani

mai bine te ajut eu gratis

danyy

acum 10 ani

hai la mine ca te delorez eu

Vlad

acum 10 ani

Nu are rost sa meri...tre sa stei un prieten sa o faca sau sa-ti cauti un iubit potriviat pentru asta...orice fata a suportat asta ..suporti si tu...incearca so o faceti..
Daca nu...nah nush...cauta altul...totusi pana la 20 de ani mai este...

DANIEL

acum 9 ani

POI NU FRATE MA MINE CE-TI TREBUIE CHIRURGIE PLASTICA

marcelus

acum 9 ani

vino la mine si nu vei mai suferi

Pag 1 din 2