chist ovarian de 7 cm?

Afectiuni uterine

Postata de Utilizator11584568676 cu 4 ani in urma.

Buna seara am si eu o intrebare . de o saptamana jumatate am avut niste dureri in partea dreapta ,am mers la ginecolog si am descoperit ca am un chist ovarian de 7cm .dr mia prescris anticonceptionale novynette continuu ,duphaston,augmentin si aflamil mia zis sa iau tratamentu antibiotic 10 zile sau pana imi vine menstruatia iar apoi sa continui cu anticonceptionalele timp de 3 luni .credeti ca as putea scapa de acest chist cu acest tratament sau va trebui sa ma operez? va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/chistul-ovarian-cand-ar-trebui-sa-ne-alarmami_17148