Am probleme mari dupa histerectomie totala !

Afectiuni uterine Histerectomie

Postata de Elisabeta_Chitac cu 14 ani in urma.

Am 47 de ani si in urma cu un an am facut o operatie ac***a un Febrom Uterin de 6,5 cm hemoragic. Mi-sa facut Histerectomie totala. Medicul mi-a pus implant "Riselle" si m-am simtit foarte bine.
Din luna Aprilie nu l-am mai gasit in farmacie si de atunci ma simt foarte rau, am calduri foarte mari si o stare generala foarte rea, dureri de articulatii si dureri abdominale.
Intre timp, facand un ECO tiroidian mi-sa descoperit o tiroidie cronica.
Sunt in tratament cu "Euthyrox" si "Climactoplant" dar ma simt foarte rau in continuare si nu stiu de unde pot cumpara implantul "Riselle", am inteles ca doar in Anglia se gaseste si nu am pe nimeni acolo. Daca cineva ma poate ajuta sa intru in posesia acestui medicament as fi foarte recunoscatoare. Multumesc !

Raspunsuri (26)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Ai incercat sa cauti la farmacia Dona? Din cate stiu acolo aveau asa ceva. Mergi si intreaba la farmacie sigur vei gasi. Succes

Elisabeta_Chitac

acum 14 ani

Citat:
Buna,
Ai incercat sa cauti la farmacia Dona? Din cate stiu acolo aveau asa ceva. Mergi si intreaba la farmacie sigur vei gasi. Succes

Am incercat si nu au :( multumesc oricum de raspuns :)

stef

acum 12 ani

buna . sunt Stef si eu am fost supusa operatiei de histerectomie totala in urma cu 5 luni . nu stiu ce tratament naturist sa urmez deoarece am niste simtome foarte deranjante;bufeuri,agitatie,si an general o stare p***a mai ales an timpul noptii. Nici anainte de operatie nu dormeam prea bine,dar acum insomniile s-au accentuat .Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat i-as fi recunoscatoare.Va multumesc.

mara luminita

acum 12 ani

cati ani ai? incearca klimaktoplant

mara luminita

acum 12 ani

am fost operata cu un an in urma aveam 30 de ani si viata parea ca s-a terminat .Cu ajutorul DOMNULUI AM TRECUT PESTE probleme nu afost nimic malign doar endometrioza care era intr-un stadiu f mare 10 cm sper din suflet ca viata sa mearga inainte curaj si credinta tuturor incercate de aceasta boala

Dana

acum 11 ani

Buna.....eu am facut cu 4 ani in urma anexectomie bilaterala si de atunci medicul mi a recomandat remifemin, un medicament homeopat, si mi a mers f bine. Acum , pe 3 oct am facut histerectomie si iau acelasi medicament....ma simt ff bine, asa ca ti l recomand.....cauta pe net si citeste despre el....multa sanatate !

sanda

acum 11 ani

buna ziua,am 39 de ani.am fost la control si m-i s-a gasit un fibrom m-ai mare decit o grefa.dm.doctor mi-a recomandat histerectomia.mi-a spus ca imi lasa ovarele.ce ma sfatuiti sa fac

MARA LUMINITA

acum 11 ani

Draga Sanda daca este necesar fa operatia Poate salva vieti aceasta operatie si multumesc la Dumnezeu sunt bine Daca doresti sa tinem legatura [email protected] te ajut cu un sfat sau pot sa_ti raspund la intrebari Multa sanatate si toata increderea in Dumnezeu

tatiana

acum 10 ani

Pentru nimic in lume sa nu faci operatia! Fiecare organ are rolul lui in organism.
Pentru fibrom exista embolizare.

doinita

acum 10 ani

in urma cu 4 ani am facut operatia de hiserectomie totala si acum de ceva vreme am niste dureri foarte mari ma doare in ambele parti de parca as avea ovare si uter si ma doare foarte tare spatele imi puteti spune ce sa iau?nu am urmat nici un tratament deoarece medicul care ma operat nu mi a prescris sa iau ceva va multumesc

Lili

acum 10 ani

Am 41 de ani. In urma cu 5 ani am facut embolizare pt fibrom uterin la Bucuresti. Acum sunt in Anglia si am fost diagnosticata din nou cu fibrom uterin. E mare cat o sarcina de 16 saptamani si mi se recomanda histerectomie. Daca as fi stiut in urma cu 5 ani ca se va reface fibromul, nu as fi acceptat embolizarea. M-am simtit groaznic o sapatamana dupa. Durerile ce le-am avut la nastere, au fost un fleac pe langa durerile avute dupa embolizare.

MARA LUMINITA

acum 10 ani

MA SIMT BINE DUPA HISTERECTOMIE CU ANEXECTOMIE DRAGA LILI DACA ALTA SOLUTIE NU ESTE FA OPERATIA NU MERITA SUFERINTA STIU CUM ESTE SI DURERILE LE-AM AVUT DIN CAUZA ENDOMETRIOZEI VIATA MERITA TRAITA FARA DURERI MULT CURAJ SI SANATATE DACA MAI AI NELAMURIRI CONTACTEAZA-MA PE FACEBOOCK

Popescu

acum 7 luni

Bună ziua cum vă simțiți după histerectomie totala

valiforro

acum 10 ani

Buna ziua, as avea nevoie de un sfat. Am un uter polifibromatos cu un volum foarte mare,de ceva timp au inceput si hemoragiile. Am programare pentru operatia de histeroctomie totala luni pe data de 5 mai peste 3 zile. inca nu sunt hotarata sa ma duc, rezultatul la analiza Victor Babes Papanicolau a fost ok.Mie tare frica de complicatiile de dupa.....ovarele le am sanatoase o sa optez pt pastrarea lor. Sa ma
operez, a mai fost cineva in situatia mea?

valiforro

acum 10 ani

Am uitat sa va spun varsta, am 46 de ani

valiforro

acum 10 ani

Am uitat sa va spun varsta, am 46 de ani

MARA LUMINITA

acum 9 ani

imi pare rau ca nu am vazut mai repede Sper ca sunteti bine indiferent de alegerea facuta eu mi-am spus parerea mai sus sunt si cadru medical atunci cand nu se poate nu se poate......... eu sunt mult mai tanara aveam 30 la operatie

Madelen

acum 9 ani

Am 48 de ani , ma cheama Madlen, am facut o histerectomie totala acum Trei luni . Toate bune pana acum. Acum pierd Sange si ma intreb de unde? De ce ? Imi poate spun cineva? Va rog! Analizele AU iesit bune

isac ica

acum 9 ani

Nu e normal sa aveti pierderi de singe.Eu cred ca aveti un hematom,asa am avut si eu.am fost scanata si am fost pe tratament cu antibiotice-Metronidazol si amoxacilina 1 luna de zile pt. ca sa nu fac infectie.Mi-a zis doctorita ca daca se scurge e bine ca se resoarbe in timp si asa a fost.Cam la 1 luna s-a resorbit.Dar ma scana o data la saptamina ca sa vada cum evolueaza treba ca poate sa intre in putrefactie si sa dea infectii urite daca nu se resoarbe.Deci mergeti la doctor sa va scaneze.Sa urmariti zilnic si sa va luati temperatura si sa va masurati tensiunea.Mai poate fi si fistula si atunci e putin mai serioasa treaba.Va urez multa sanatate,Ica

elena

acum 9 ani

am 42 de ani si am facut histerectomie totala.Va recomand MENOSAN de la Himalaya, asa am scapat de bufeuri si transpiratiile care ma speriau.

Pag 1 din 2