Ajutor

Afectiuni uterine

Postata de Maria-Gabriela133909 cu 14 ani in urma.

Medicul mi-a prescris supozitorii vaginale cu ulei de catina,la farmacie nu am mentionat de care supozitorii imi trebuie........nu stiam ca sunt si pentru rect........farmacista mi-a dat rectale si deja de 2 zile le-am folosit......ajutor!!nu stiu ce sa fac,oare nu am facut mai rau?ce poate sa se intimple??dati-mi un sfat!multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Maria-Gabriela133909

acum 14 ani

Am fost la farmacie,am intrebat farmacista de aceste supozitorii si mi-a spus supozitoriile cu ulei de catina nu sunt vaginale sau rectale,dar se intrebuinteaza in ambele cazuri..........putin m-am linistit.....dar totusi nu inteleg de ce scrie pe ele ca sunt rectale??ce credeti despre asta??dati-mi un sfat

Mara

acum 14 ani

supozitoarele cu catina au efect benefic de reepitelizare - deci nu pot sa-ti faca nici un rau- stai linistita!...