Creierul meu este afectat.Probleme de atentie și de concentrare.Ajutor?

Afectiuni neurologice Anxietate Deficit cognitiv Depresie Depresie majora Psihologie si psihoterapie Psihoza Schizofrenie Tulburare de anxietate sociala
+6
Vezi toate grupurile

Postata de cu 4 ani in urma.

Am o mare problema.Creierul meu este afectat, chiar nu mă prea pot concentra, orienta bine in spațiu, sa fiu atent la lucrurile importante bine de ex pe strada la mașini, am viteza de reacție și de procesare foarte lente, afectate, offf sunt disperat! Nimeni nu mă poate ajuta?
:(
Ce soluții sunt macar ptr ameliorare?Ameliorare măcar putina.
Este afectat fiindca am trecut prin 2 episoade psihotice lungi și acum sunt ok insa am rămas cu sechelele astea concentrarea și atenția, orientarea în spațiu.
Chiar nimic nu mă mai poate ajuta?
Doctorul ridica din umeri și zice că s-ar bate cap in cap tratamentul meu psihiatric cu Piracetam, Pramistar sau medicamente care m-ar putea ajuta.
Sunt disperat, simt că sunt bătut de soartă pe viață cu aceasta problema.Problems e atenția, a zis și doctorul nu memorarea, atenția, orientarea spațială, deci chiar nu mai pot...:(

Singura speranță rămâne în suplimente dar nu știu deloc care ce și cum.Off.E cineva care m-ar putea ajuta ?Sau ceva ce credeți că mi-ar fi de folos?
O raza de speranță?:(

Raspunsuri (1)

Utilizator11560534331

acum 4 ani

Da, linistea este cel mai bun medicament. Nu mai fi stresat cu asta, o sa ti se reduca doza de tratament si o sa reapara concentrarea