Durere si umflatura in talpa?

Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11709464512 cu 2 luni in urma.

Buna ziua!De cateva zile mi a iesit in talpa chiar pe mijloc ceva tare,se simte inauntru nu se vede nimic afara doar la palpare si ma doare.E ceva umflat,ceva mai mica ca o boaba de mazare,ca si durere o simt ca si cum ar fi ca o aschie in picior dar nu este ca m am uitat.Aveti idee ce este si unde trebuie sa merg!?Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Este posibil ca acest simptom sa fie cauzat de o varietate de probleme, precum o batatura, un chist, o formatiune osoasa, o veruca plantara sau chiar o problema mai serioasa, cum ar fi un lipom sau un alt tip de tumoare benigna. Daca umflatura persista si continua sa fie dureroasa, cel mai bine ar fi sa consulati un medic.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/verucile-plantare-negii-din-talpa-cum-se-trateaza-si-cum-prevenim-aparit_18186