De ce am pielea Galbena dacă analize ies bune?

Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11641998966 cu 8 luni in urma.

Buna ziua , de când am avut covid acum doi ani corpul meu sa schimbat radical fizic cel mai mult , după covid pielea mi a devenit Galbena, mi sa tras musculatura și mi se văd toate venele verzi prin piele exceptând spatele, si dacă stau la soare nu ma înroșesc nu ma bronzez , și dușul fierbinte dacă îl tin pe mine nu mi se înroșește pielea cum era înainte , am făcut analize de anemie, pentru ficat și altele , și analizele ies bune , acum sunt însărcinată iar am făcut diferite analize nu mi a ieșit nimic neinregula…nu știu ce am unde sa merg 😭

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Este important sa consulti un medic specialist, cum ar fi un dermatolog sau un endocrinolog, pentru a evalua si investiga simptomele pe care le-ai mentionat.

Exista o multime de factori care pot contribui la schimbarea culorii pielii, cum ar fi nivelul de bilirubina, pigmentatia, circulatia sangelui sau chiar anumite tulburari metabolice. Un medic specialist va putea sa analizeze in detaliu starea ta si sa iti ofere un diagnostic precis.

De asemenea, exista posibilitatea ca schimbarile pielii sa fie asociate cu sarcina. Pe masura ce hormonii se schimba in timpul sarcinii, anumite modificari fizice pot aparea.

In concluzie, recomandam sa consulti un medic specialist pentru evaluare: https://www.clickmed.ro/medic/endocrinologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/insuficienta-hepatica-si-leziuni-ale-ficatului-semne-si-simptome_8514

Sebyyy

acum 2 luni

Și eu am avut covid și la fel am pielea galbena și am analizele bune. Ai rezolvat problema? Ca eu nu știu ce sa fac te rog răspunde mi

Utilizator11641998966

acum 2 luni

Nu am rezolvat problema … o sa încerc și un control la dermatolog